Słuchaj systematycznie nagrań nakierowanych
na Twój zawód.
Jest to bardzo ważne, ponieważ wtedy osłuchujesz się ze słownictwem oraz pytaniami, które pojawiaja się w sytuacji w pracy. Podczas słuchania daj czasem pauzę, zapisz podobne pytanie, jest to świetne ćwiczenie ponieważ pracujesz na gotowym wzorze. Wówczas nie musisz się zastanawiać czy jest dobrze, my się już tym zajeliśmy, teraz wystarzcy tylko przećwiczyć i można używać w pracy i na spotkaniu biznesowym.  

Daj sobie Twój cel na Angielski u góry notatnika, żebyś w momencie kiedy tracisz motywację mógł sobie przypomnieć dlaczego to robisz. Jeśli cel jest mocny i zależy Ci na nim – wytrzymasz do końca i zdobędziesz wymarzoną podwyżkę ? 

Uprość wszystko co się da. Klucz do świetnego angielskiego to najpierw pozbycie się wszystkich rzeczy niepotrzebnych, żeby można się było skupić na tym co naprawdę ważne, czyli systematyczny trening na zdaniu, pytaniu i czasowniku z pracy


Rozmawiaj w pracy przy każdej okazji, ponieważ trening czyni mistrza ? Podpytuj, zagaduj, sprawdzaj na nagraniu, upewniaj się. Jak się zaangażujesz to Angielski masz w kieszeni. Poćwicz swoją prezentację po Angielsku kilka razy przed ‘momentem prawdy’ ? W razie kłopotów podeślij nam nagranie prezentacji a my poprawimy wymowę i naniesiemy poprawki ? 

Zamiast gramatyki, słuchaj sprawdzonego wzoru, czyli osoby która już mówi po angielsku. Imituj co mówi osoba, w ten sposób poprawisz bardzo zrozumienie oraz wymowę. To ćwiczennie daje kilka razy szybszy efekt niż sucha gramatyka na pamięć … 


Nie bój się popełnić błędu w rozmowie, to naprawdę
nic strasznego i zdarza się dosłownie każdemu ? Najważniejsze to złapać gdzie popełniłeś błąd i wprowadzić w jego miejsce poprawkę. Jak raz zapomniałeś/aś słowa, znajdź je w naszym słowniku zawodowym lub zapytaj nas o radę a przećwiczymy go na co – tygodniowej konsultacji. 

Bądź systematyczny. Wszyscy czasem mamy momenty kiedy nam się czegoś nie chce robić ale Angielski w pracy to rzecz bardzo istotna więc nie można tutaj dawać naszemu wewnętrznemu ‘leniuchowi’ wygrać ? Prosta rzecz jaką możesz zrobić to ustawić sobie przypomnienie w telefonie na 15minut wieczorem i przećwiczyć zdanie i pytanie z nowym czasownikiem biznesowym (pamiętaj kilka pytań z jednym czasownikiem – musi on być solidnie przećwiczony, tylko wtedy wejdzie do głowy).  

Korzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów, którzy podpowiedzą w trudnym momencie. Jest to czynność, która oszczędzi Ci masę czasu, ponieważ wówczas nie musisz się tego wszystkiego dowiadywać samemu tylko masz już tzw. gotowca ?  


Patrz na Angielski jak na praktyczne narzędzie do osiągnięca danego celu. Wtedy wiesz dokładnie dokąd idziesz i po co się uczysz. To może być podwyżka wynagrodzenia, lepsze stanowisko, lub przejście do nowej firmy. Miej korzyści przed sobą – ta strategię sprawdziło wielu naszych Kursantów i jest to bardzo pomocne ? 

Systematycznie uczestnicz w szkoleniu tematycznym
z języka angielskiego używanego w pracy. Jest to niezbędne narzędzie do tego, żeby poznawać nowe słowa, zwroty używane w pracy na co dzień oraz grupowa praca wspiera motywację bo działasz razem z osobami podobnymi do Ciebie, które też walczą lepszy Angielski. 

Zostaw komentarz